Skip to main content

Op'i oli täiesti ilma asjata... Kõhuprobleemide saaga jätkub

Heihei mu kaalikad ja kapsad!
Andeks mulle anda, et pole pikalt bloginud. Seekordne jutt on kaa hoopis muu, kui arvustus ning plaanin ka järgmise postituse kirjutada hoopis muust...
Nagu teate käisin ma nüüd paar kuud tagasi op'il. Arvates, et peale op'i saabub rahulolu ja parem enesetunne- tegelikult mitte.
Algul tundus asi parem, kuid alles veidike aega tagasi sain ma taas meeletute kõhuvalude osaliseks süües täiesti tavalist, igapäevast toitu nagu tavaliselt.
Jah, peale op'i ei suuda mu kõht taluda rasvast toitu, mingil määral muna ning piimatooteid(teatud), kuid õhtusöögis ei olnud mitte ühtegi neist nimetatust.

Minu seedetöö, mikrofloora jne on meeletult paigast ära ja seda olnud juba üle poole aasta ning op sellele kaasa ei aidanud.. Tekib tunne justkui, et op oli täiesti ilma asjata... Tegelikult siiski mitte. Kohe kinldasti oleksid sapikivid mulle tulevikus haiget hakanud tegema(vähem või rohkem), kuid nüüd vastavalt süües ei teki seda probleemi.

Mis mind praegu siis  nii kimbutab?
Ma olen üle poole aasta kannatanud peaaegu igapäev selle käes, et kõhu normaalselt täis süües, ehk nii, kus ei ägise, vaid lihtsalt tunned end hästi, hakkab mu kõht päris hullusti valutama. Kõndimine muutub samuti väga piinarikkaks..
Ma olin juba väga mures, et ma ei saagi äkki lahti sellest ning see, mis minuga toimub jääbki arusaamatuks. Erinevaid ravimeid, teesid jms asju proovides efektiivset tulemust ei tulnud... Nii imelik kui see ka pole, aitas lonks kanget alkoholi nagu kellavärk. Seda on siin küll imelik kirjutada, aga ma olen oma blogis 100% aus ning vanust on mul ka juba piisavalt, et veidike vägijooki juua. Kuid tõesti, ütles mu isa ükskord kui ma valudes pikali olin, et näe, võta see lonks ja vaatame, mis saab... Sai see, et valu kadus 3-4minutiga ning jäin magama. Valud on tõesti intensiivsed.
Kui neid kirjeldada siis on valud kiskuvad, justkui pigistaks keegi alakõhus olevad organeid kokku ning seest mullitab, mulksub.. Kõike mida üks valutav kõht teha võib... Mul on olnud magamata öid tänu valutavale kõhule rohkem, kui kahe käe näppudel kokku saab lugeda.
Miks alkohol aga aitas? Usun, et vastus peitub selles, et alkohol laiendab veene, mingil määral ka lõdvestab ning laseb nn ''gaasidel'', mis on peamine valuallikas, liikuma...

Mis siis tegelikult toimub, miks olen ma pidevalt valudes ning ei kannata süüa ka kõige tavalisemiad toite/toiduaineid? 
Ma olen meeletult lugenud, uurinud ja puurinud, mis võib mu seedesüsteemis valesti olla.. Väga palju materjali on inglise keeles, kuid see mida ma leidsin lõpuks eesti keeles on täpselt minu probleem- ilusti lahti seleatult.. Loe siit!
Olen täiesti 100% jõudnud arusaamale ning nõustun sellega, et meie teine aju on meie soolestik..

Lõpuks oli siis aeg ka perearstil mind jutule võtta, sest op'ist polnud ju midagi selles osas kasu olnud.. Alguses arvas mu arst ning ka vanemad, et tegu võib olla sapikividega, mis liiguvad või jumal teab, mis täpselt nendega toimub.. Peale op'i aga pole selles osas muutust olnud, valud on samasugused edasi. 
Minnes arsti juurde olin juba ju ennast harinud(just selliste linkide ja tekstide nöol nagu on üleval lingil).
Arsti sõnul ning minu kirjelduse põhjal on tõesti mu söömishäire teinud seedimisega väga suure ''kuritöö''. Tegelikult olen ma jah selles ise täiesti süüdi, kuid ma ei väidagi vastupidist vaid üritan leida abi. 
Arstiga rääkisime läbi, kuidas ja millised on mu praegused söömisharjumused, mida ma nagu kannatan enam-vähem, mida üldse mitte ning panime paika ''ravi'', mis võiks aidata ja kuu möödudes pean ma teda uuesti külastama.

Praeguseks on mulle määratud kaks ravimit, milleks on a) nolpaza ja b) mezym forte 10000..
Nolpaza on mõeldud selleks, et tekitada maole nn kaitsekiht.. Enne opi pidin käima ka ''mõõka'' neelamas, siis selgus, et minu lukusti, mis röhitsusi/maohapet jms tagasi peaks hoidma, hästi seda teha ei suuda. Mezym forte on aga ensüümid, mida minu seedesüsteemis kas on väga vähe või pigem pole, sest iga toiduaine mida sõin andis meeletud valud..  
Nüüd nagu jõudsimegi asja tuumani... Kõik see kõhuvalu, vaevused, gaasid jnejne on põhjustatud sellest, et minu seedesüsteemis on ensüümidest puudus. Ensüümid on meie soolestikus kõige alus.

Mida olen praeguseks teinud ning mis on muutunud?
Olen täpselt arsti kirjelduse järgi teinud seda, mis kokku sai lepitud.
Kaks korda, enne peamisi söögikordi võtan tablette ning enne iga söögikorda joon ma seedimistsoodustavat teed- kummeli-, linaseemne-, köömneteed..
Ja ma siiralt soovitan juua sellised teesid.. Maitse ei pruugi olla parim, aga need toimivad!
Muutunud on see, et seedimine töötab kordades paremini- juba selle näol, et käin regulaarselt tuletis ka number kahel.
Valusid peale peamisi söögikordi on kordi vähenenud, pigem on jäänud kerge puhitus ning vähesel määral gaase- oleneb mida ma söön..
Olen siiani alles avastamas, mida mu keha sallib ja suudab seedida ning mida mitte.
Üks asi millest olen loobumas on ka gluteen.. Üritan seda võimalikult vähe tarbida. 
Kõhtu ma ei söö liigselt täis, sest olen seda katsetanud- süües veidike liiga palju, on kõhuvalud samuti garanteeritud.. Süües piisavalt, nii, et on hea- üksikud valutuiked ehk, kui sedagi..

Lisaks....
Sellele kõigele lisaks käisin ning hankisin endale ka probiootikumid, mis ehk aitavad mu seedesüsteemil end taas üles rajada..
Mu siiras soov on see, et mu seedesüsteem saaks ise toidu lagundamisega hakkama ning kõik vajalikuid toitained kätte.
Ma pole kunagi pooldanud tablette vaid looduslikku lähenemist, kuid kui tõesti enam ise hakkama ei saa, siis tuleb abi otsida!

Ise internetist uurides ja puurides olen jõudnud järelduseni, et tõepoolest on meie seedimine ülioluline. Kui Sul on kõhus pidev jama, siis see kurnab, väsitab, ärritab kohutavalt. Ärritumine aga ei puuduta ju ainult SIND ennast vaid kõiki, kes SINU ümber on..
Mina soovin kvaliteetset elu ja kavatsen selle probleemiga tegeleda kuni minu seedimine on korras!
Paar järgmistest blogipostitustest on tulemas väga spirituaalsetel teemadel, sest olen vastu võtnud otsuse leida sisemise rahu ning olge valmis, kavatsen ka TEID sellega kursis hoida ning oma kogemust jagada!
 Kui ka SINUL on kogemusi selles vallas- probleemid, valud, vaevused, oled leidnud väljapääsu... KIRJUTA JULGELT KOMMENTAAR JA RÄÄGI OMA LUGU!
Loeksin seda rohkem kui meeleldi!
-M

Comments

 1. Hei!

  Meil küll vist tãiesti erineb probleem aga kirjutan ikka. Ehk leidub just siin ja praegu keegi, kes ütleks MIS MUL VIGA ON?😩

  8 aasat tagasi kooli bussile minnes hakkas mu k6ht valutama. Tundsin, et pean kiiresti vetsu minema ja seadsin sammud kodu poole tagasi. Nii jãigi.. igal hommikul, kui s6in või jõin siis tabasid mind kõhuvalud ja pikalt vetsus istumised. Mu kõht käis niiii kiiresti läbi ja kõht jãigi lahti.
  Torgitud nii, kuidas vâhegi võimalik, kuid nad ei leia mis mul viga on. Diagnoosiks ãrritunud soole sündroom ja kõik.
  8 aastat on mu elu jäãnud elamata, sest mitte miski ei aita. Söön või ei söö, olenemata mida siis ikka lahti.
  Sellest on omakorda paanikahood, v66rad kohad või inimesed ja mul kõht krampides ja vetsukas.
  Valutab ja krambitab niisamagi, isegi kui kodus passin ja sellele üldse ei m6tle.
  Lõputa õudus.. 😨
  Ehk leidub keegi, kellel sama asi. Ma olen teinud kõike! Psühholoogid, ravitsejad, mida iganes veel, no 0 tulemus. 😖

  ReplyDelete
  Replies
  1. Anna andeks, et Sulle vastan alles nüüd!!
   Ma leian, et tegu on väga tõsise asjaga ja kui Sa oled nii palju asju proovinud, siis ei teagi lausa mida öelda. Mina leidsin endale enzymedica tooted. Neil on detsembris tulemas ülitugev ensüüm välja.. Tasub proovida, kui ei ole veel.. Samuti kas oled uurinud sooleparasiitide/usside jms teema kohta? Oled sa teinud mõnda detox kuuri? Leian, et probleem võib olla kas ensüümide vähesuses või ülekülluses, aga kaugeltki pole ma spetsialist. Palju infot on pigem inglise keeles netis kui eesti keeles.. JAKSU SULLE!!!

   Delete

Post a Comment

Popular posts from this blog

GYMSHARK HAUL! Parimad trenniriided või pidin hoopis pettuma?

Heihei mu kaalikad ja kapsad!

I have stepped up my game really!
Taaskord kirjutan ma teile postitust, mille sarnast minu blogis veel olnud pole! Selles postituses arvustan ma siis esmakordselt riided!
Mis riideid? Oeah, ikka trenniriideid! Ega ma enam palju muud ei kannagi kui dresse ja trennikaid, sest mugavus ja liikuvus is my priority!

Mis trenniriietegu on siis tegu?
Tellisin enda uued trennipüksid Gymhsharki lehelt, sest nagu teada on, on nad muutunud väga populaarseteks ja ka mina soovisin neid proovida, et teada saada kas nende välimus on kooskõlas ka nende mugavausega.
Mina ise olen siiani kandnud Adidase ''kolme triibu'' tennipükse, mis olid küll mugavad, aga noh kardio tegemiseks on nad ikka omaette ooper, rohkem tahavad nad jalast ära tulla kui jalas püsida.....
Kui lõpuks otsustasin Gymsharki proovida siis esiteks, mis oli väga positiivne, oli see, et need püksid tulid kohale ikka päris kiiresti..
Haha, mu ootusärevus oli ikka päris suur seega jumal tänatud, …

Suhkruasendajad - soolestiku ja keha tapjad?

Heihei, mu kaalikadjakapsad!

Mul on väga-väga põnev olnud selle postituse materjali uurida ja puurida. Ma ei tahaks teha sellest nüüd ''õpetlikku'' postitust, kuid ma tahan taaskord jagada oma kogemust ning rääkida veidike tausta kõigele sellele ''feik'' maailmale, mis meid ümbritseb ning, mis tundub olevat parem, aga tegelikult seda ju pole.
Selle postituse kirjutamiseks töötlesin ma läbi hulga informatsiooni (teaduslikud uuringud ), mis oli saadaval inglise keeles. Eesti keeles leiab üksikuid artikleid suhkruasendajate ja nende mõju kohta ning ka need pole teab mis usutavad, tunduvad nagu oleksid need ajakirja Kroonika poolt kirjutatud.
Sellest kõigest, mis interneti avarustes kirjas oli, ma aru ei saanud, kuid nii palju kui võimalik, siis ikka tõlkisin ja üritasin aru saada.
Miks ma sellise teema ettevõtsin, oli see, et väga palju on arvamusi, aga tõestust ja fakte mitte.
Kuna olen ise väga huvitunud tervislikust maailmast ja jälgin fitnessmaailma in…

Looduslikumad viisid, kuidas seedetööd parandada.

Heihei, mu kaalikadjakapsad!

Pole väga ammu möödas sellest, kui tegin postituse erinevatest toodetes, mis on mu seedetööd palju abistanud, kuid ka seal postituses ütlesin, et jätkan oma seedetöö parandamise teekonda seni, kui olen leidnud ja saavutanud tõelise harmoonia oma seedimises.
Mitte, et midagi ära sõnuda, kuid ma olen sellele päris lähedale jõudnud - VIST..

Mida ma siis see kord avastanud olen? 
Nagu te juba teate, siis olen ma suhteliselt tänapäeva meditsiini vastane.. Just selles mõttes, et arstidel on komme iga väiksemagi probleemi peale kirjutada ravimeid ja tihtipeale pole need ravimid looduslikud.
Ma ei ole väga seda meelt, et ala savi, mida oma kehasse panen. Ma leian, et mida puhtam ja kvaliteetsem on toit, jook jms., seda kasulikum ja parem see on. Loogiline.
Ma saan tuua ühe väga konkreetse näite teile sealihaga seoses. Minu keha lihtsalt ei suuda seedida sealiha, põdraliha, mida söönud aga olen, on mulle täiesti seeditav..
Huvitav küll miks? 
Aga just sellepärast, et…