Skip to main content

Posts

Kodus niiskus? Mida teha?

Hei, mu kaalikadjakapsad!

Olen jõudnud vist adult hood'i, sest seekord räägin niiskusest.. Jah niiskusest, mis tekib kodudesse. Olgu põhjuseks siis külm ja vihmane suvi, halb soojustus, halb ventilatsioon, lihtsalt vana korter/maja või mis iganes variant veel. Olen väiksest saati elanud maamajas ning niiskus ja rõskus pole mulle kaugeltki võõrad. Maakodus oli selles mõttes lihtsalt kätte võtmise vaev - kas nüüd teed pliidi/ahju alla tule või mitte.
Kui ei tee - naudi niiskust ja rõskust.
Kui teed - siis tunned end mõnusalt ning niiskus on kadunud mõne tunniga. 

Korteris see nii kerge ei ole, kui just pole puuküttega korter.
Täpselt nii seisin ka mina silmitsi niiskusega - korter, kus kütmisvõimalust ei ole, keskkütet taga veel ei olnud ning niiskus oli meeletu. 
Päris ebamugav tunne on, kui paned riided selga ja tunne on nagu riided ei oleks täitsa ära kuivanud peale pesu, kuigi need ei olnud just pesus käinud ja kuivamast võetud.
Või minna magama ja tunda kuidas tekk oleks justkui kü…
Recent posts

Intuitiivne söömine 101 + e-raamat valmimisel

Hei, mu kaalikadjakapsad 
Me ei ole ammu rääkinud. On aeg see viga parandada ning kavatsengi jutustada ühel oma lemmikteemal - toitumisel. Täpsemalt intuitiivsel toitumisel/söömisel. 
Mis on intuitiivne söömine, kuidas intuitiivselt süüa, miks on see hea jpm.  Hakkame pihta!
Kui keegi küsib just Sinult, mis on toitumine, kuidas Sa seda kirjeldaksid? 
Olen märganud, et tihti tuleb vastuseks ''ma söön toitumiskava järgi'' ja küsimusele, mis on toitumine, ei osatagi vastata.
Ma tahaks aga küsida - miks nii paljud söövad toitumiskava järgi ja miks ei osata anda toitumisele enda poolset definitsiooni (toitumine võib kõigi jaoks tähendada erinevaid kombinatsioone)?  Selleks võib olla rida erinevaid põhjusi, eks? Soov kaalu alandada, soov kaalust juurde võtta või parandada oma füüsist. Tegelikult saab seda kõike teha ka ilma toitumiskavata, intuitiivse söömise läbi.  Tänu palju promotud toitumiskavadele on tajutav, kuidas inimesed kaotavad iseenda kuulamisoskuse. Toon näiteks puhkuse…

2020 kevade lemmikud (koroona-aja lemmikud)!

Heihei, mu kaalikadjakapsad!

Kuidas teil läheb seal? Ma loodan, et kui mitte 100% hästi, siis enam-vähem sinna lähedale.. Et pere on terve, ise oled terve, söök on laual.

Mõtlesin, et ma ei ole ammu teiega jaganud tooteid, mis mulle endale hästi peale lähevad.
Mis seal ikka, on kodune periood ja parandame asja!

Tegelikult pole nimekiri üldse pikk, aga sellegipoolest on minu meelest tooted sellised, mis võiksid ka teile huvi pakkuda või kasulikud olla.
Tegin paar päeva tagasi oma Instagramispolli, et kas postitan pigem blogisse või instagrami ja koguaeg olid hääled 50/50, kokkuvõttes võitis blogi(vist haha), kuid ma otsustasin, et teen nii blogisse kui ka Instagrami sellise kiire ülevaatliku postituse!

Hakkame pihta!
First things first, see ei ole toode, aga see on praegusel ajaperioodil ÜLIOLULINE - päevaplaan!
Ma alustan igal hommikul märkmiku täitmisega.
Kirjutan ülesse esmatähtsad asjad ja tegevused, mis aitavad mind edasi mu unistuse poole ja kirjutan ülesse asjad, mis toidaksid hin…

Räägime kõhuprobleemidest + GIVEAWAY

Heihei, mu kaalikadjakapsad!
Mul on taaskord teile postitus, mis on mu blogis üsna teemakohane. Ma tahan oma blogiga inimesi aidata, see on selle blogi peamine suunitlus. Olen küll ja küll lahanud siin oma kõhusaaga teema probleeme, aga ega sellelvist lõppu tulemas ei olegi. Lihtsalt, ära harjub nendega, vahel on nad hullemad, vahel leebemad ja nii see eluke kulgeb. Sellegipoolest on edusammud olemas ja vahepeal on üht-teist juhtunud ning ette võetud, et olukorda parandada. On aeg neid ka teiega jagada, sest nii mõnegi inimesega oma probleemidest pikalt rääkides olen avastanud, et ma ei ole sarnaste probleemidega kaugeltki üksi. See on tegelikult isegi hirmuäratav, kui paljudel on selliseid probleeme.
Kui nüüd süveneda sellesse, milles väljendub minu kõhuprobleem täpsemalt, siis seda on raske isegi sõnadesse panna. Olen varasemalt ka antud teemal kirjutanud ning kui tahad rohkem/täpsemalt aimu saada, siis keri blogipostitustes alla poole, päris kõike ma siinkohal ümber jutustama ei hakka.
Mi…

Mis värk mul selle söömisega siis ikkagi on?

Heihei, mu kaalikadjakapsad!

Ma tean, et mul pole viimasel ajal seda kirjutamistuju olnud, aga ma ikka üritan midagi siia vahelduseks kirja saada, sest nii on aus, minu ja teie suhtes.
Pealkiri ütleb palju ära, millest juttu tuleb, seega, hakkame pihta.

Mõni aeg tagasi jagasin instagramis oma mõtteid selles osas, et kavatsen sõna otseses mõttes rohkem sööma hakata.
Ma olen viimased paar aastat vaikselt juurde võtnud, kuigi viimasel paaril aastal mul ei ole see  otseseks eesmärgiks olnud. See on juhtunud lihtsalt selle tulemusena, et söön üsna tunde järgi(ei jäta kõhtu meelega tühjaks jne).
Ma saavutasin normaalkaalu(arstide meelest)2017 aasta oktoobris, kus mul ei olnud enam kohustust arstide vahet käia. Peale seda on mu kaal 2,5aastaga tõusnud kenakese numbri.
Minu enda mõttemall ütleb seda, et mingi osa sellest kaalust on kindlasti lihas, sest ma olen järjepidevalt treeninud lihast, kindlasti on mul juurde tulnud ka korralik kogus rasva, aga see on olnud samuti vajalik, sest mu horm…

Mitte just kõige tavalisemad uusaasta lubadused / 2020 hit me up

Heihei, mu kaalikadjakapsad.

Mõni aeg tagasi tegin Instagramis pol'i, kus küsisin, et kas '2020 eesmärgid' postitus pakuks huvi. Tulemus oli selline nagu ma lootsin. Postitus on nüüd teie eest!

100% aus olles, ma ei saa väga arugi tegelt, et vana-aasta  on möödas ja uus aasta on alanud. Mul lihtsalt ei ole seda vibe'i enam, et ''uus aasta, uus mina'', mis tegelikult pole üldse paha, aga noh, olgem ausad, ma ka tahan poest kanahakkliha ja külmutatud juurikaid osta..
Aasta ringselt...
Aga ma olen selle aasta lõpus(2020 lõpus) targem, ostan varud palju varem ära.
Jõusaali ei tõstnud ma oma jalga peaaegu terve jaanuarikuu. Kokku olen jõusaalis see kuu käinud 2-3x.. Sorry not sorry.
Üldse ei kutsu. Ma olen tuttavate storysid näinud ja ma ei viitsi minna võidu jooksma masinatele või sobilikele raskustele.
Selle asemel ma taasavastasin enda jaoks ZUMBA!
Kuna elan nüüd Viljandis, siis külastasin ka siinset treeningklubi ja ma olen üsna rahul. Praeguseks olengi …

Reis PARADIISI aka Taisse - kas ikka oli paradiis? VASTAN TEIE KÜSIMUSTELE!

Heihei, mu kaalikadjakapsad!

Kirjutan teile lõpuks veidike reisist, enne kui pool aastat sellest möödas on. Tõesti on aeg läinud mega kiirelt ja võtsin lõpuks selle kirjutamise kätte. Tahan teiega veidike elu ja olu jagada, mis on  väljaspoolt Euroopat. Räägin siis kiirelt ka, mis ma siis kokkuvõttes reisist arvan ning palju muud head/paremat, mida just teie lugeda soovisite!

Just to clarify - reisimas ei käinud ma ainult oma noormehega, vaid seltskond oli veidike kirjum ning thats was real fun!

Sihtkoht: TAI, PHUKET

Reisikuu ja aasta: OKTOOBER 2019

Hakkame pihta
Reisisime oktoobrikuus ning lendasime TLN-MOSKVA, MOSKVA-THAILAND, tagasi tulemise järjekorra saad siis, kui loed lendude suunda tagurpidiselt(haha, im so funny).
Nagu ka kaks aastat tagasi, siis ei olnud ka lendamine eriliselt muutnud sel korral. Minu kõrvavalu tappis mind ja mitte ainult kõrvavalu.. #digestiveproblems
Ma ei saa täpselt aru miks, aga maandumine on mulle täielik piinapink. Õhku tõusmine on lebo, aga maandumine …