Skip to main content

All about that HEALTH thing, anorkesiast ja edusammudest! Minu retseptid!!

Hei armsad kaalikad ja kapsad!
Ega siis see postitus eelmist sega ja osalege ikka LOOSIS!

Noniii.. Sellist postitust pole nüüd küll pikka aega olnud. Või kas üldse ongi olnud?
Kui jaa, siis ikka üliammu!
Seekord tahan ma aga jagada teiega enda edusamme( kui neid nii saab nimetada ) ning ka retsepte, mis minuga pikka aega käsikäes on käinud. Instagrami POLL ütles, et võiksin täitsa teha! :)

Where to start?
Usun, et alustama peaks nüüd sellega, et peale detsembri kuud, kui külastasin arste, sain ma neilt vastuse, et ametlikus kirjapildis olen ma terve.. Terve olemine = anoreksiast vaba...
Jah, kehalise poole pealt nüüd küll, mõttemaailmas pean ma aga siiani tegema vahepeal ulmelisi eneseületusi, but well, that is life!
Olen nüüdseks käinud üle poole aasta järjepidevalt jõusaalis ning trennis, samuti teinud harjutusi ka kodus, sest yey, mul on nüüd ju hantlid!
Jah, treenin mitte nüüd igapäev, aga nädalas mitmeid kordi küll.
See on minus vahepeal tekitanud aga mitmesuguseid tundeid. See haigus on mulle sisendanud seda, et pisike ja väeti olemine- see on voorus, kuid haigusest parandedes on mu väärtused mingil määral muutunud. Igatahes on mulle rohkem väärt tervislik ja elurõõmus olemine, kuid nagu ma ütlesin, paneb see haigus mulle vahepeal räigelt jalgu ette, seega tekivad mõtted, et see jõusaalis keha toonusesse viimine või muidu treenimine on täiesti vale tegevus ja peaksin välja nägema ikka väeti ja nõrk. Seega on pool aastat samal ajal olnud vaimset battle'it kõvasti. Kuid siin samas, hetkel nagu aru saate, käin ma ikkagi jõusaalis ning see on mind igatahes ka vaimse poole pealt paremale teele viinud. Lihtsalt nii kahe otsaga asi vahepeal.

EI.. Minust ei saa kunagi mingit bodybuilderit või fitness harrastajat, kuid ma teen seda iseenda ja iseenda heaolu jaoks.. Ikka kuradima hea tunne on peale trenni..
Kuid ma mainin ka ära, et need inimesed, kes tegelevad selliste spordialadega, nad on ühed vahvad inimesed... Ka seda sorti sport pole kaugeltki kergete killast. Olen nüüdseks rohkem uurinud, milline see maailm on ning võistlusperiood/sellele eelnev periood on ikka väga rängad!
Seega olen mina peale paranemist leidnud endale uue suuna, ehk teha trenni, üritades leida ''sina peal olemist'' oma kehaga. See on minu suurim eesmärk praegu ja tahan selle nimel astuda väikseid samme kuni efektiivse tulemuseni.
Sellist asja nagu ''new year new me'', mul ei ole. Küll aga on ''aegamisi paremaks'' ja küll ma veel saavutan selle mida ma soovin. Olen seda alati saavutanud. Nagu näha anorekisa põhjal- tahtejõud on mu teine mina.
Oii kuidas ma tean, et neid tagasilööke, õhtuseid nutmisi või oma kallimale murede kurtmisi iseendaga läbi saamise osas tuleb küll ja veel. Aga olen täiesti kindel, et ma ei ole ainuke.. Või kuidas on lood teiega? KUIDAS TEIE ISEENNAST ARMASTAMA ÕPPISITE?
Ma tahan teiega jagada aga oma mõtteid/tegevusi, mis mind aitavad, kui hetked tunduvad lootusetud!
 • Tuletan iseendale meelde, et mul oma terve maailma aeg, et midagi muuta
 • Üks päev ei muudagi midagi, võta iseenedale aega ja ükski kiire muutus pole püsiv- kiirelt tuleb, kiirelt läheb!
 • Armasta ennast ja käitu endaga nii nagu Sa teeksidki seda- kes seda siis veel tegema peaks? 
 • Armasta enda lähedasi, see aitab ka ennast väärtuslikumana tunda.
 • Anna oma kehale head/puhast toitu, mõnusalt magusat ja piisavalt trenni!
 • Sul on ju sõbrad? Nemad vajavad Sind, Sina neid! Easy, saage kokku ja sharige muresid!
 • Ära nugrutse, pigem tegutse and you WILL feel alive!
 • Tee iseenda jaoks midagi- tee väike pamper night, väike meik, väike photoshoot, you will feel better I know!!
 • Tantsi, joogata, mediteeri!
 • Räägi oma lähedaste/kallimaga oma tunnetest ja palu, et kui Su mõtted ei ole reaalsed, et nemad Sind maa peale tagasi tooks!
Ma vannun, et üks nendest aitab ikka, et tuju parandada ja iseenda heaolu paremaks muuta!!

Aga ega siis postitus ei saa mööduda ilma piltideta, seega on mul varuks enda vahvad retseptid teile! Kellele siis ei meeldiks HEALTHY RECEPIE blogipostitus, huh? :)
Mis siis on minu lemmikud praegusel hetkel?
Alustame magusast!
Okei, LOHILO jäätised on ja jäävad mu lemmikuks, kuid vahepeal peaks ju midagi muud ka tarbima, kas pole?
Seega tegin ma kihilise küpsise dessert'i! Well.. Kas see saab tervislik olla? OU YES ja kuidas veel!
Mida Sa vajaksid?
 • Valio profeel ahjuõuna jogurtit
 • Fast cookies&cream valgupulbrit
 • Vaarikaid
 • Weetabix'e ning kaeraküpsiseid (pildil oleva magustoidu tegin oma madrele, tema aga eelistas selga küpsiseid)
Ja nüüd, kui asjad on olemas, tuleb ainult tegema hakata!
Toimi järgnevalt:
Sega kokku ahjuõuna jogurt kokku 3 tls täie valgupulbriga. Jäta kõrvale. Pudista tassi põhja weetabixi ning veidike kaeraküpsist. Sellele pane mõnus kiht jogurtisegu ja sellele lisa omakorda vaarikaid... Korda seda protsessi kuni pealmiseks kihiks jäta küpsise puru. Mina jätan kaeraküpsise alati kõige peale, siis on tunne nagu seda oleks palju! :) 

TEINE LEMMIK!
Munavalge pannkoogid. KHMM..
Need on lihtsalt ülimõnusad!
Mida vajad? 
 • Munavalgeid
 • Valgupulbrit
 • 5-10g sobivat jahu
 • Suhkrut(kui soovid)
 • Moosi/jogurit/puuvilju (maitse järgi)
Täiega lihtsalt koostisosad, kas pole? Klopi munavalged mõnusalt vahule, lisa valgupulber ning sobiv jahu. Kui soovid siis ka suhkrut. Lase taignal seista. Kuumuta pann, lisa törts endale sobivat määret, kui pole juhuslikult non-stick pann! ;) ning kui on ühelt poolt kena pruun, siis keera koogikesed ümber ja lase ka tesiselt poolt pruuniks!
Mina naudin neid jogurtiga, üks kõik mis siis kapis olemas hetkel on! 
Jah, see varajane valgus ei teinud oma tööd just hästi....

AGA MIS SAAB SIIS SOOLASEST? 
Tuleb tuleb.. 
Ka minu lemmikuteks on kujunenud kodujuustukotletid. Väga popp asi praegu, kuid pole näinud, et paljud seda prooviks. Mina proovisin järgi! 
Mida Sa vajad? 
 • kodujuustu (jällegi, milline Sulle endale sobib)
 • hakkliha (mina kasutasin 70/30 seahakkliha)
 • sibul
 • sool/pipar/lihaüldmaitseaine
 • muna
WHAT? Jälle nii vähe asju? Jah, just nii!
Segasin omavahel kokku kodujuustu ja hakkliha. Nendele lisasin eelnevalt läbipraetud sibula. Lisasin soola, pipart ning lihaüldmaitseaine. Lisasin juurde ka natukene üles klopitud munavalge, sest minul kodus muna ei leidnud sellel hetkel ning asja sain ilusti aetud. Patsutasin neist vahvad pallid ja viskasin ahju 200 kraadi juures umbes 30 minutiks! :) 
JA OII KUI MAHLASED SELLID NEIST TULID! Burgeri vahele kah imelised ma usun!
Nende juures serveerisin ma ''juliini''.. Hahaha, ainult meie pere vist ütleb seda nii, ma tean, et seda kirjutatakse hoopis teisiti, aga noh, need ju ongi minu retseptid! :) Juliiniks vajad kõiki meelepäraseid juurikaid.. Viska pannile, lisa veidike võid ning prae nad soola ja universaalmaitseainega.. Ma võikski neid juurikaid ainult sööma jääda! IMELINE! Lihtsuses on võlu, midagi pole öelda!
Ja vaadake seda imelist kala!! Juliin ja sellised kalalõigud ahjus tehtuna.. Su keha saab sellest toidust reaalselt kõike mida ta vajab! 

Mulle vist täitsa meeldib selliseid postitusi ka teha! Rääkige aga, mis on teie lemmikud tervislikud retseptid ja toiduained.. Tahan ka proovida uusi asju! Jään kommentaare ootama!
-M 

Comments

Popular posts from this blog

Op'i oli täiesti ilma asjata... Kõhuprobleemide saaga jätkub

Heihei mu kaalikad ja kapsad!
Andeks mulle anda, et pole pikalt bloginud. Seekordne jutt on kaa hoopis muu, kui arvustus ning plaanin ka järgmise postituse kirjutada hoopis muust...
Nagu teate käisin ma nüüd paar kuud tagasi op'il. Arvates, et peale op'i saabub rahulolu ja parem enesetunne- tegelikult mitte.
Algul tundus asi parem, kuid alles veidike aega tagasi sain ma taas meeletute kõhuvalude osaliseks süües täiesti tavalist, igapäevast toitu nagu tavaliselt.
Jah, peale op'i ei suuda mu kõht taluda rasvast toitu, mingil määral muna ning piimatooteid(teatud), kuid õhtusöögis ei olnud mitte ühtegi neist nimetatust.

Minu seedetöö, mikrofloora jne on meeletult paigast ära ja seda olnud juba üle poole aasta ning op sellele kaasa ei aidanud.. Tekib tunne justkui, et op oli täiesti ilma asjata... Tegelikult siiski mitte. Kohe kinldasti oleksid sapikivid mulle tulevikus haiget hakanud tegema(vähem või rohkem), kuid nüüd vastavalt süües ei teki seda probleemi.

Mis mind praegu sii…

Kas HÜPNOOS tõesti ravibki inimesi?

Heihei, mu kaalikad ja kapsad!

Postituste seeriast ''Minu vaimne teekond'' on see nüüd juba kolmas postitus. Eelmises postituses tegin juttu, milline oli meie laager, millised olid minu päevased emotsioonid ning need sai kõik teie poole teele panud. 100% siira tekstina, mis Haanjas kohapeal olles kirja sai pandud.

Eelmises postituses jäi mul mainimata päris mõnigi pisiasi nagu näiteks miks me täiesti kõrist kõik koos karjusime, miks ma mainisin ära vette hüppamise jms. 
Ma ei saa teile ju päris 100% ka kõike ära rääkida, sest ma olen siiani sellisel arvamusel, et inimesed peaksid sellisest laagrist osa saama, vähemalt korra elus!
Ja kui Sa veel mu eelmist postitust lugenud ei ole, siis tee seda kindlasti- muidu on raske arusaada millest täpselt jutt käib! ;) 

See laager muutis minu maailmavaadet ja arusaamu asjadest. Minus pole kunagi varem olnud nii palju sisetundega tegutsemist ja tegemisi ega ka otsekohesust.
Ma päris ausalt kartsin otsekohesust välja näidata varem o…

GYMSHARK HAUL! Parimad trenniriided või pidin hoopis pettuma?

Heihei mu kaalikad ja kapsad!

I have stepped up my game really!
Taaskord kirjutan ma teile postitust, mille sarnast minu blogis veel olnud pole! Selles postituses arvustan ma siis esmakordselt riided!
Mis riideid? Oeah, ikka trenniriideid! Ega ma enam palju muud ei kannagi kui dresse ja trennikaid, sest mugavus ja liikuvus is my priority!

Mis trenniriietegu on siis tegu?
Tellisin enda uued trennipüksid Gymhsharki lehelt, sest nagu teada on, on nad muutunud väga populaarseteks ja ka mina soovisin neid proovida, et teada saada kas nende välimus on kooskõlas ka nende mugavausega.
Mina ise olen siiani kandnud Adidase ''kolme triibu'' tennipükse, mis olid küll mugavad, aga noh kardio tegemiseks on nad ikka omaette ooper, rohkem tahavad nad jalast ära tulla kui jalas püsida.....
Kui lõpuks otsustasin Gymsharki proovida siis esiteks, mis oli väga positiivne, oli see, et need püksid tulid kohale ikka päris kiiresti..
Haha, mu ootusärevus oli ikka päris suur seega jumal tänatud, …