Skip to main content

Juuksed lõpuks kasvavad? Mida ma kõik ära tegin?

Heihei armsad!!
Usun, et see postitus köidab nüüd neiusid küll..

Mina olin ise vahepeal koledasti hädas sellega, et mu juuksed a) langesid välja b) olid üliõhukesed c) ei kasvanud? Uskuge või mitte, aga kõik need kolm asja olid mul korraga.

Piltidelt ei ole muidugi näha 100% mu juuste paksust või olekut, aga nad tõesti olid ja siiani on veel hiiresabad, mis sest et nüüd juba paremas seisus kui varem.
Miks? Tekib kindlasti paljudel küsimus... Vastus on mul kah teada ning see on toitainevaene söömine.
Olen alati olnud selline, kes peale pesu juukseid ei kammi, kasutan õli, maske ja korralike šampoone. Liigselt ei sirgenda ega rullita neid.. Milles siis probleem? Minu puhul oli asi kindlasti söömises.

Söömine, toit ja trenn on olnud minuga viimased 3-4 aastat tihedalt seotud. Viimased kaks aastat on aga olnud laastavam. Nüüd kolmas aasta olen taas ree peal. Minu jaoks oli mingi periood toit ja trenn mõlemad täielikud vaenlased. Ma lükkasin oma toidukordadest välja peaaegu, et kõik, mida on ühel kasvaval organisimil vaja, et funktsioneerida. Tehes trenni, aga oma kehale mitte midagi vastu andes, oskab iga vähegi mõtlev inimene järeldusele jõuda, mis juhtub.
Su kehal pole mitte midagi millest küüntele, nahale, juustele süüa anda. Jah, meie tahame, meie magu tahab süüa, aga see osa meist on vaid väikene mis tegelikult vitamiine ja toitaineid vajab.

Nüüdseks, kui mu toidulaul on kõike: Juustu, piima, magusat, kooki, kommi, küpsist, juurikad- seda kõike mõõduka koguses juures, näen ma juba tohutult arengut. Ainuüksi toidust sõltub nii palju! Mõtlete nüüd, et ma ei maininud liha vms.. Sellepärast ei maininud, et liha pole ma kunagi oma söömisest välja jätnud. Seda ma teha ei suutnud. Küll aga keelasin ma täiesti magusa ning piimatooted.

Mäletan neid pesukordi kui hiljem juukseid kammides sealt lihtsalt ära tulnud juustest rulle sain teha. Ma mõistan ja tean paljusid kellel on see sama mure, aga neil on selle eest ka juukseid kordades rohkem, seega ei kaota nad eriti midagi.
Kindlasti aitas minu puhul kaasa ka enne suvine lõikus, kus lasin umbes 10cm juukseid maha lõigata ning juba siis oli mul pisikesi juukseid juurde kasvamas ning sain ka juuksurilt kiitust, et lõikama tulin. Tema garanteerides veel ütles mulle, et usu, nüüd hakkavad nad kasvama! :)

Mida ma siis oskaksin soovitada ja mida kokkuvõttes ära tegin?

1. Ära pese tihti oma juukseid.
Asi mida isiklikult saan öelda on see, et mida vähem Sa pesed, seda parem Sulle. Keha on minu silmis asi mis vajab igapäevaselt pesemist, kuid juuksed seda ei vaja. Mina pesen oma juukseid kaks korda nädalas ja kui aus olla, ei ole nad neljandal päevalgi veel ''rasvased'', kuid siis tekib juba endal tunne, et peaks ikka pesema. :D Kasutasin vahepeal ka DRY SHAMPOON'i aga nüüd pole ka selle järgi kätt sirutanud. Juuksed peavad imeliselt vastu.
Esimesed paar nädalat võtavad kindlasti aega, et juuksed harjuks!

2. Honey hair Mask! 
Indeed on see üks võimsamaid tooteid vist meie poelettidel. Mina kasutan seda korra nädalas, igakord kui saunas käin. Jätan selle ümb. 20min. juustesse ja tulemus on mõnusad niisutatud pehmed juuksed.

3. Dove oil! 
Ostsin poest selle Dove õli (lähemalt sate lugeda kui lingi avate) juhuslikult, kuna hind tundus ka pakendi kohta päris krõpka ja no tihti on juustetoodetega, et kui kallis, siis mõjub. Proovisin ja no MÕJUBKI! Pildil on ka Loreal'i õli, mis on samuti lummavalt hea lõhnaga, tavaliselt panen natuke üht ja natuke teist!
4. Proovi teha igaks ööks endale punupatsi- mitte tugev! 
Juuksed minu silmis puhkavad nii kõige paremini, kui sa nad kergesse patsi jätad, et nad ei ole sul tugevalt kinni, ega jää ka külje alla.

5. You better not brush your wet hair! 
Ja tõsiselt.... Pane neisse õli ja ära kuku kammima. Lase neil kuivada ning siis kammi!

6. Rikasta oma söögilauda. 
Kindlasti on asi ka veidike su köögipooles. Vaata oma toidulaud üle, et kõike oleks piisavalt ja nagu ma ise ka mainisin, anna C-vitamiini rohketele asjadele võimalus!


Nüüd on mul aga pidevalt probleeme sellega, et kuna kasvab uusi juukseid pidevalt juurde, (pildil näha neid lühikesi juukseid kõrvade juures) siis need lühikesed juuksed pidevalt keerduvad ning mitmesse eri suunda.. See on tohutult närve sööv!! Pildil näha ka minu everyday hair, kuhu on jäänud suurepärane lohk tänu punupatsile...:D 
But it is all woth it!!

*Rääkisin siin nüüd ausalt oma kogemusest ja kõik ME oleme erinevad, kuid alati tasub proovida. What works for me, always does not work for you. Kõik kirjutatud tip'id on aga täiesti turvalised, et järgi proovida, seega no shame to share!

Kui ka SINUL on mulle oma story juuste kohapealt rääkida, siis pane see kommentaarides kirja!

Olge kallid!
-M

Comments

Popular posts from this blog

JOIK'i imelised või hoopis mitte nii imelised tooted?!?!

Heihei mu kaalikad ja kapsad!

See kord oleme täiesti arvustuse maailmas.. Nagu lubasin, toon teieni arvustuse just JOIK'i toodetest, sest kingijumal õnnistas mind eelmise aasta jõuludel (haha, nii äge on öelda ''eelmise aasta'') just selle firma toodetega..

Kingikottidest leidsin ma 3 erinevat JOIK'i toodet, mis pani mind tohutult üllatama, sest tegu pole sugugi odava firmaga, küll aga kvaliteetsega. Mina isiklikult olen varasemalt nende suur küünalde fänn olnud, kuna tean, et küünlad on eestimaised ning loodussõbralikud. Lemmikud küünlad on kindlasti piparkook ning kuum šokolaad!
See kord oli küünalde asemel aga kehahooldus tooted, millest vaid ühte tegelikult soovisin. Selleks oli JOIK'i huuleõli. Lugesin selle kohta juba varasemalt ühest blogist ja jäi ikka kripeldama hinge küll, et seda oleks mul vaja. Huuled on minul üks nõrgemaid kohti ning suuääres olev lõhe/ketendav nahk on siiani minu probleemiks, KUID ka see on tänu The Body Shop'i toodetele p…

Op'i oli täiesti ilma asjata... Kõhuprobleemide saaga jätkub

Heihei mu kaalikad ja kapsad!
Andeks mulle anda, et pole pikalt bloginud. Seekordne jutt on kaa hoopis muu, kui arvustus ning plaanin ka järgmise postituse kirjutada hoopis muust...
Nagu teate käisin ma nüüd paar kuud tagasi op'il. Arvates, et peale op'i saabub rahulolu ja parem enesetunne- tegelikult mitte.
Algul tundus asi parem, kuid alles veidike aega tagasi sain ma taas meeletute kõhuvalude osaliseks süües täiesti tavalist, igapäevast toitu nagu tavaliselt.
Jah, peale op'i ei suuda mu kõht taluda rasvast toitu, mingil määral muna ning piimatooteid(teatud), kuid õhtusöögis ei olnud mitte ühtegi neist nimetatust.

Minu seedetöö, mikrofloora jne on meeletult paigast ära ja seda olnud juba üle poole aasta ning op sellele kaasa ei aidanud.. Tekib tunne justkui, et op oli täiesti ilma asjata... Tegelikult siiski mitte. Kohe kinldasti oleksid sapikivid mulle tulevikus haiget hakanud tegema(vähem või rohkem), kuid nüüd vastavalt süües ei teki seda probleemi.

Mis mind praegu sii…

Kas HÜPNOOS tõesti ravibki inimesi?

Heihei, mu kaalikad ja kapsad!

Postituste seeriast ''Minu vaimne teekond'' on see nüüd juba kolmas postitus. Eelmises postituses tegin juttu, milline oli meie laager, millised olid minu päevased emotsioonid ning need sai kõik teie poole teele panud. 100% siira tekstina, mis Haanjas kohapeal olles kirja sai pandud.

Eelmises postituses jäi mul mainimata päris mõnigi pisiasi nagu näiteks miks me täiesti kõrist kõik koos karjusime, miks ma mainisin ära vette hüppamise jms. 
Ma ei saa teile ju päris 100% ka kõike ära rääkida, sest ma olen siiani sellisel arvamusel, et inimesed peaksid sellisest laagrist osa saama, vähemalt korra elus!
Ja kui Sa veel mu eelmist postitust lugenud ei ole, siis tee seda kindlasti- muidu on raske arusaada millest täpselt jutt käib! ;) 

See laager muutis minu maailmavaadet ja arusaamu asjadest. Minus pole kunagi varem olnud nii palju sisetundega tegutsemist ja tegemisi ega ka otsekohesust.
Ma päris ausalt kartsin otsekohesust välja näidata varem o…