Skip to main content

Gümnaasimi ja muud juttu.. Närvilisus, pinge, hea tuju ja pooleldi puhkus?!?

Oh kaalikad ja kapsad..

 Lõpuks on kool kohe-kohe lõppemas. Ma olen seda NII pikalt oodanud. Mulle isegi ei jõua siiani kohale, et mul on jäänud vaid viimased päevad ja viimased pingutused, et on praktika edukalt lõpetada. Kui aus olla siis ma olen kõigest väga väsinud. Mäletan, üheksandat lõpetades ütlesin, et gümnaasium on ainus õige valik ja sinna ma ka lähen- no nii juhtuski, kuid praegu ma ütlen küll, et ma väga loodan, et astusin õige sammu, kuid kooli valikut olen ma kahetsenud küll. Eks siis paistab, kas mõtlen nii ka järgmisel aastal. Sisimas loodan, et kümnes klass oli lihtsalt üks raskemaid ning, et edaspidi olen juba kooliga harjunud ja saan ka oma tujudega ning iseendaga paremini hakkama. 

Kui vaadata kooliaastale tagasi, saan olla enda üle uhke. Lõpetasin kümnenda klassi kursused neljade ja viitega v.a matemaatika viimane kursus.. Mitte, et need näitaksid kui hästi ma tegelikult hakkama sain, kuid soliidseid hindeid ekoolis näha on närve rahustav.  Kool on minu jaoks väga pingeline, kuna olen isiksus, kes üritab kõike perfektselt teha ja kardab midagi valesti öelda või teha.. 

Kogu aasta jooksul mida ma õppisin oli see, et piisav uni, korralik söök, veidike aega endale- need on kõige olulisemad edukuseks.. Kui sul puudub su kvaliteetne uni, korralikud söögikorrad, siis oled närviline, kuri, sul puudub motivatsioon ja probleemid leiavad su iseenesest üles. Tänu sellele on minul oma kallite inimestega probleeme olnud tohutult, kuid koolimuredele lisaks veel mured lähedastega.. See ei tee elu just eriti kergeks. 

Minu jaoks on kõige olulisem siiski vaheldus ja puhkus.. Kui ma lähen liiga koolirutiini sisse siis ma ei suuda sellest enam välja tulla.. Pean kõik asjad isegi, et varem tehtud saama, põen liigselt, närveerin, nutan ja mis kõik veel. 
Selle vastu on minu puhul aidanud ainult puhkus. Kaugemal kodust ja õppimise muredest. Viimasel aja olen sellega ka paremini hakkama saanud. Võib-olla ka sp. et käin terapeudi juures, kes aitab mõtteid suunata ja nendega paremini toime tulla. Tema juures käies olen ma lõpuks suutnude endale sisendada, et me pole robotid vaid reaalsed tunnetega inimesed, kes käituvad vahel ka täiesti ebanormaalselt ning see ongi NORMAALNE!

Seoses puhkusega olen vahepeal teinud üht-teist põnevat!!
Esiteks külastasime perega ''Jäneda laat'', mis oli reaalselt minu jaoks puhkus. Inimesed, melu, uued põnevad maitsed, käsitöö tooted, hea toit, taimed ja mis kõik hea veel!! Käisime Melviniga mitu-mitu tiiru koos, ostsime asju siit ja sealt. Tema oli ikka oma suitsuvorsti jahil, mina leiva jahil. Ma olen see tavaline, tõeline eestlane, kelle laual ja iga toidukorra juures peab olema leiba. 
Uueks suureks lemmikuks on minul muutnud kanepiseemne leib!! Lihtsat APPIAPPI kui hea on kui need seemned su hamba all krõpsuvad! :D Jäenda laadalt õnnestus mul ka ühte superfood type toodet osta- Tegu on siis kama-astelpaju seguga, mida saab panna smuutisse, jogurtisse või keefirisse.. Olen seda kasutanud igal hommikul ja mu seedimine töötab nagu kellavärk. Tõsiselt väärt asi!!
Juba järgmises postituses rohkem koostööst!!
Peale seda nädalavahetust pidin veel vastu pidama neli päeva, et oma kalli juurde Viljandisse saada. Täiesti uskumatu mis koht see Viljandi on.. Ma olen täiesti hämmingus. Need kohvikud, loodus, õhk- see kõik on nii teine ja OII kui mõnus!!
Läksin Viljandisse, oma kallile sünnipäeva puhul külla, et temaga tema kodukohas aega veeta ja nii otsustasime minna ka Paintballi mängima. 
See oli lihtsalt midagi hingele. Ilma üle võis ju nuriseda, aga õige riietus on kõige alus! Nautisin seda täiel rinnal.. 
Järgmisel päeval oli Viljandis aga kohvikuteöö, millest samuti osa võtsime- see melu jne mis seal oli, oli palju väärt, mis sest et hamba alla midagi erilist ei saanud. Õnneks saime me lõunal Rohelise maja poodi ja kohvik'ut külastada, mis mitte kunagi alt ei vea!! Nägin täiesti juhuslikult seal ka oma kunagist kooliõde! See on sukumatu kui väike Eesti on!! Kelly, kui sa seda lugema peaksid, palju edu sulle suveks! Me näeme kindlasti veel! ;) 

Samuti langesid ''Viljandi Hansa päevad'' ühte aega minu sinna minekuga. Taaskord sain oma närve kokku lappida laadal ringi käies ja seda melu nautides. 
Ühesõnaga kõik veedetud päevad Viljandis olid minu jaoks võrratud! Ma olen õnnelik, et see noormees mu ellu taas värvi tõi ja, et ta mu tujusi ning olekuid nii võrratult kannatanud on.. Milline mees!! ❤  

Jäänud on vaid mõned päevad ja juba üsna pea saan ma osa ka BLOGIAUHINDADEST!! Ma siiralt loodan näha seal säravaid persoone ja natukenegi nendega tutvust teha ning vahvalt aega veeta!! Küll on hea tunne, kui on mida oodata! :) 

Mina ootan aga teie kommentaare, mida teete teie kui tahate puhata ja kas te üldse oskate puhata? 
Kommentaaride lahter on teile kallikesed!!
-M

Comments

Popular posts from this blog

Op'i oli täiesti ilma asjata... Kõhuprobleemide saaga jätkub

Heihei mu kaalikad ja kapsad!
Andeks mulle anda, et pole pikalt bloginud. Seekordne jutt on kaa hoopis muu, kui arvustus ning plaanin ka järgmise postituse kirjutada hoopis muust...
Nagu teate käisin ma nüüd paar kuud tagasi op'il. Arvates, et peale op'i saabub rahulolu ja parem enesetunne- tegelikult mitte.
Algul tundus asi parem, kuid alles veidike aega tagasi sain ma taas meeletute kõhuvalude osaliseks süües täiesti tavalist, igapäevast toitu nagu tavaliselt.
Jah, peale op'i ei suuda mu kõht taluda rasvast toitu, mingil määral muna ning piimatooteid(teatud), kuid õhtusöögis ei olnud mitte ühtegi neist nimetatust.

Minu seedetöö, mikrofloora jne on meeletult paigast ära ja seda olnud juba üle poole aasta ning op sellele kaasa ei aidanud.. Tekib tunne justkui, et op oli täiesti ilma asjata... Tegelikult siiski mitte. Kohe kinldasti oleksid sapikivid mulle tulevikus haiget hakanud tegema(vähem või rohkem), kuid nüüd vastavalt süües ei teki seda probleemi.

Mis mind praegu sii…

Kas HÜPNOOS tõesti ravibki inimesi?

Heihei, mu kaalikad ja kapsad!

Postituste seeriast ''Minu vaimne teekond'' on see nüüd juba kolmas postitus. Eelmises postituses tegin juttu, milline oli meie laager, millised olid minu päevased emotsioonid ning need sai kõik teie poole teele panud. 100% siira tekstina, mis Haanjas kohapeal olles kirja sai pandud.

Eelmises postituses jäi mul mainimata päris mõnigi pisiasi nagu näiteks miks me täiesti kõrist kõik koos karjusime, miks ma mainisin ära vette hüppamise jms. 
Ma ei saa teile ju päris 100% ka kõike ära rääkida, sest ma olen siiani sellisel arvamusel, et inimesed peaksid sellisest laagrist osa saama, vähemalt korra elus!
Ja kui Sa veel mu eelmist postitust lugenud ei ole, siis tee seda kindlasti- muidu on raske arusaada millest täpselt jutt käib! ;) 

See laager muutis minu maailmavaadet ja arusaamu asjadest. Minus pole kunagi varem olnud nii palju sisetundega tegutsemist ja tegemisi ega ka otsekohesust.
Ma päris ausalt kartsin otsekohesust välja näidata varem o…

GYMSHARK HAUL! Parimad trenniriided või pidin hoopis pettuma?

Heihei mu kaalikad ja kapsad!

I have stepped up my game really!
Taaskord kirjutan ma teile postitust, mille sarnast minu blogis veel olnud pole! Selles postituses arvustan ma siis esmakordselt riided!
Mis riideid? Oeah, ikka trenniriideid! Ega ma enam palju muud ei kannagi kui dresse ja trennikaid, sest mugavus ja liikuvus is my priority!

Mis trenniriietegu on siis tegu?
Tellisin enda uued trennipüksid Gymhsharki lehelt, sest nagu teada on, on nad muutunud väga populaarseteks ja ka mina soovisin neid proovida, et teada saada kas nende välimus on kooskõlas ka nende mugavausega.
Mina ise olen siiani kandnud Adidase ''kolme triibu'' tennipükse, mis olid küll mugavad, aga noh kardio tegemiseks on nad ikka omaette ooper, rohkem tahavad nad jalast ära tulla kui jalas püsida.....
Kui lõpuks otsustasin Gymsharki proovida siis esiteks, mis oli väga positiivne, oli see, et need püksid tulid kohale ikka päris kiiresti..
Haha, mu ootusärevus oli ikka päris suur seega jumal tänatud, …