Skip to main content

Ettevõtlikkusest sportlikuseni!!

Kas lõpuks postitan ma midagi muud peale magusa?
Jah just nii!

See postitus on seotud ühe vahva mõttega, mis mul tekkis tänu mu kallile silmarõõmule, kes ütles, et selline võimalus on olemas- ma ei kavatse seda ka kasutamata jätta ;) 
Nimelt otsib Sportland vahvat blogijat, kellega koostööd teha ja kas ma peaksin ütlema sellisele võimalusele ei?
Kindlasti mitte!!

Mul on palju kirjutada, spordist, ületreeningutest, haigustest, toitumisest(mis vigu ma ise olen teinud, mida siiani teen ja mida üritan vältida)... Seda kõike olen ma tegelikult kaua aega juba tahtnud jagada, kuid julgust on nappinud.
Inimeste kurjad kommentaarid oleksid ehk liigselt südant riivanud, aga aeg on ka edasi liikuda ja uusi väljakutseid vastu võtta, on mul õigus? 
Ühesõnaga, kavatsen ma sellest EEPILISEST BLOGIJA OTSING'ust osa võtta! :) 
Jagaksin suurima rõõmuga seda, kuidas leidsin mina tee spordini...

Alustama peaksin sellega, et umbes neli aastat tagasi ei olnud ma kaugeltki selline nagu olen ma praegu, nii kehalt, vaimult kui üleüldiselt.
Minnes neli aastat tagasi, olin ma 12 aastane, ülekaalus, tavaline kooliõpilane, kes kannatas jah, suuremal või vähesemal määral koolikiusamise all.. inimeste sõnad läksid kergelt hinge ja alati oli kellegil midagi öelda. Selle kõige ma peitsin aga naeratuse taha ja kõik alati imestasid mu elurõõmu. Kui aus olla olid igapäeva osaks muidugi limonaadid, saiakesed ja muidugi Milka šokolaad oli suur lemmik ja ega ma krõpsudelegi ei öelnud.. ja nii see kaal kogunes.. Enne kooli minekut olin ma pisike, isegi mu vanemad kutsusid mind kribuks :D
Arstide sõnul oli suurenenud kaal ja söömine suuresti ka koolistressi süü, kuid see on rumal vabandus minu silmis.. 
Endaga tööd tehes, aktiivne olles ja paremini toitudes e. tervislikult enamus ajast- ei ole kaal just kerge tõusma. 
Aga asi pöördus, kui mu perearst mind diabeedikute arstile suunas probleemiga, et veresuhkur olevat liiga kõrge, kuid kokkuvõtvalt ei olnud sellega midagi hullu ja arstil käigul tehti mulle hoopis selgeks, et olen ülekaalus nooruk, kes peaks ainult vett jooma ja porgandit sööma.. See mõjus täpselt nii, et varsti avastasin end käimas jooksmas, muutumas aktiivsemaks- toitumist ma suuresti veel ei muutnud, kuid limonaadid hakkasid kõrvale jääma ning need asendusid maitseveega.. saades vanemaks avastasin ma asju, mis mulle tohutult meeldisid.,,
 Nendeks olid tantsimine, noorteprogrammid, õpilasesindus, koolitöös edukas olemine oli nr 1... Polnud üritust või tegemisi kuhu ma poleks jalga pistnud. tegelesin spordiga, laskmisega, tantsimisega, programmidega jnejne. Kui olin kaodanud sellise eluviisiga juba 15kg (sõin sealjuures mida ihkasin aga olin aktiivne) hakkas ka norimist vähenema, tundus et ollakse pigem kadedad mu edukuse ja muutumise üle.. See andis motivatsiooni ja mõni aeg hiljem avastasin ma ennast arvuti tagant uurimas erinevaid toitumisalaseid lehekülgi kust kogusin tohutult palju valet infot, mis andis suure tõuke selleni, et lõpetasin alakaalus, kus puudus söök , oli metsik trenn ja minimaalne puhkus.
Jõuetus oli lõpuks mu teine nimi.. Sellest ma veel pikalt rääkida ei soovi, kuid kõige selle juures jõudsin ma osavõtta programmist nimega Entrum, kus minu kirg tõeliselt välja lõi!
Mis on ENTRUM?
Entrum oli mõeldud ettevõtlikele noortele, kes sooviksid oma ideid ellu viia ning midagi ägedat korda saata. Entrum kestis pool aastat, kus sain oma esinemisjulgused, teadmised ja tahtmised ühte ühendada ja lõpuks midagi korda saata..
Ma tean kui keeruline on treening kui aega napib ja nii oli minu ja minu tiimikaaslase, kelle samuti Entrumilt leidsin, ideeks E-TRENN!!

E-trenn kujutas endast treeningut läbi mingi livestreami, kuid me ei suutnud päris seda õiget livestreami leida ja kasutasime algul Google Hangouts'i, kuid hiljem kolisime ümber Skype'i.. Trennid olid mõeldud nii personaalseks treeninguks kui ka väiksema grupi jaoks- mõtte erilisus peitus selles, et treenerid näeksid nii trennihuvilisi kui ka treenijaid näeks treenereid ning seda kõike kodunt lahkumata!!
Meie silmis ideaalne idee. Meil oli plaanis ka tulevikus treeneripaberid ära teha(kusjuures see mõte on mul siiani), kuid peale Entrumi finaali, kuhu me lõpuks õnnelikult välja jõudsime- me sellega nii võrd edasi ei tegelenud, kuid saime siiski tohutu pagasi, kuidas luua oma ettevõtet, saada tugev põhi ärimaailmast ja kuidas oma ettevõttele elu sisse puhuda. Ning kogu see protsess ainult kasvatas armastust minus spordi vastu!! 
Annan ka oma lubaduse, et õige pea olen ka mina tagasi reel ja taas spordivõimeline!!

See on see lugu, mida soovisin paljudega jagada ja ma tahaks öelda, et kõik on võimalik.. Ma tahan jõuda kaugele, olla edukas, olla sportlik ja tervislik ja ma tunnen, et seda lugu jagades suudan ma kellegis tekitada tunde, et ka nemad suudavad kui tahavad!!
Minu armastus Sportlandi vastu andis motivatsiooni, et kirjutada üks vahva jutuke ning panna see teele avalikuse poole!
Ootan ka kommentaare ning Teie lugusid!

Kui keegi soovib teada saada E-trenni ja Entrumi kohta siis klikka tumedatel sõnadel! :) 

Comments

Post a Comment

Popular posts from this blog

JOIK'i imelised või hoopis mitte nii imelised tooted?!?!

Heihei mu kaalikad ja kapsad!

See kord oleme täiesti arvustuse maailmas.. Nagu lubasin, toon teieni arvustuse just JOIK'i toodetest, sest kingijumal õnnistas mind eelmise aasta jõuludel (haha, nii äge on öelda ''eelmise aasta'') just selle firma toodetega..

Kingikottidest leidsin ma 3 erinevat JOIK'i toodet, mis pani mind tohutult üllatama, sest tegu pole sugugi odava firmaga, küll aga kvaliteetsega. Mina isiklikult olen varasemalt nende suur küünalde fänn olnud, kuna tean, et küünlad on eestimaised ning loodussõbralikud. Lemmikud küünlad on kindlasti piparkook ning kuum šokolaad!
See kord oli küünalde asemel aga kehahooldus tooted, millest vaid ühte tegelikult soovisin. Selleks oli JOIK'i huuleõli. Lugesin selle kohta juba varasemalt ühest blogist ja jäi ikka kripeldama hinge küll, et seda oleks mul vaja. Huuled on minul üks nõrgemaid kohti ning suuääres olev lõhe/ketendav nahk on siiani minu probleemiks, KUID ka see on tänu The Body Shop'i toodetele p…

Näonahaprobleemid, ekseem.. Kas The Body Shop aitas? Jõulukollektsioon ja palju muud!

Heihei mu armsad kaalikad ja kapsad!
Olin nüüd veidike aega taaskord eemal, kuid nüüd olen ma vahvalt tagasi. Jah, ka seekord videoga.. I give my word, küll need üsna pea paremaks lähevad! :D

Seekord siis postitus teile taas näo/kehahooldustoodetest.
Mul on suur ja siiras au öelda, et tegin The Body Shopiga taaskord koostööd.
Im so in love!
Ma olen nende toodete fänn, mitte midagi muud pole öelda.. Mulle meeldib nende kvaliteet ning olemus..
Hmm, olemus? Olemus just selles mõttes, et nemad ei testi oma tooteid loomade peal!
HURRAA! Ütlen ma selle peale.

Seekord sain ma natukese rohkema osaliseks kui lihtsalt pakike.
Nimelt, läksin ma Viru Keskusesse ning mulle tehti konsultatsioon The Body Shop'is, millega väga rahule jäin. Konsultant pani mu näonaha kohta üht-teist kirja ning nii saime mulle sobiliku komplekti. Mu näonahk on praegu ilmale väga tundlik ja minu näo üheks kaitseks sellisel ajal on, kurb küll öelda, aga meik.. Mitte midagi muud pole teha, aga see kaitseb mu näonahka,…

Valio uued tooted! Nüüd ka väiksemates linnades!

Heihei! Pommitan teid päris kõvasti eks?!
Minul sellega probleeme pole, loodan sisimas, et teil ka mitte!
Nagu ikka, räägin uutest toodetest või uutest asjadest mida proovinud olen! Ausa arvamuse panen kirja ja jagan ka teiega + ootan ma ka teie arvamusi.. Need on üliolulised for real!

Nimelt olin juba tükk aega tagasi kursis, et Valio'l on uusi tooteid müügile tulemas Eesti. Välismaal, vist siis Soomes, on minu meelest neid maitseid rohkemgi.
Minu enda pikaajaline lemmik on Profeel'i ahjuõnajogurt. Lihtsalt no nii nämm! Tavaliselt söön seda hommikul, kui endale saiakesi teen.
Hmm.. Mis saiakesi? 
Olen sellest juba ka varasemalt juttu teinud ja need on siiani ühed mu lemmikud. Täpselt nagu kohupiimakorp kusagilt pagarist. Tegemine on ka ülilihtne:

Step 1. Võta sepiku viilud, noh, sõltuvalt palju sa siis sööd. Mina võtan kaks.
Step 2. Pane ühe sepiku peale ilus ports Profeel'i ahjuõuna joguriti.
Step 3. Teisele sepikule määri veidike kodumoosi.
Step 4. Pane sepik võileivagri…