Skip to main content

,,Kas ma olen sõltlane?''- Laimas šokolādes muzejs

Guess who is back!!!

Käes on vaheaeg, lõpuks ometi vaheaeg!!
Ma olen seda oodanud juba liiga kaua.. Liiga kaua selles mõttes, et gümnaasium on päris raske, pubekas lööb laineid pea kohal kokku ja kõik muud sada muret veel juurde, tekitab vahepeal sisemise kaose. Vaheajaks olid mul plaanid tehtud juba mõnda aega tagasi. Olin kindel, et tahan näha ja teha midagi mida pole varem saanud teha ega näha. Siht oli minna eestis natukene kaugemale ja sihtkohaks sai Läti!!
Panime plaanid paika, kus käia ja mida näha ning läkski lahti hotelli otsimiseks.. See ei olnud kusjuures sugugi keerukas ja leidsin sobiva justkui iseenesest! Booking.com-i kaudu on see imelihtne!
Reisil olles ei sujunud reis päris nii nagu ma oleksin soovinud ja juhtus väike õnnetus mis mind siiani koledalt rõhub. Nimelt varastati ära mult Lätis olles mu rahakott... See inimene kes nüüd sai mu dokumendid, mu raha ja muu mingil määral vajaliku, loodan et saab õnnelikuks.. Nii õnnelikuks, et karma teeb talle kõik ringiga tagasi. Aga see postitus pole praegu negatiivsest vaid hoopis millestkist paremast, mis oli meie sihtmärgiks Lätti minnes.
!!Tegu on Laima šokolaadivabrikuga!!
See oli minu unistuste, õigemini, ühe unistuse täitumine. See oli lihtsalt imelinee!!
Teenindus oli tasemel, inimesed olid nii sõbralikud ja OH MY, see šokolaad!! HALLELUUJA MA ÜTLEN!
See kõik oli minu jaoks päris maagiline ja kui olla koos imelise inimesega, kellega saab neid hetki jagada, siis see teeb iga emotsiooni mitmeid kordi tugevamaks. ''Love is in the air'' saab selle kohta öelda!
Laima šokolaadivabrikusse sisenedes tundsin kuidas mu väike, lastaaia ealine laps taas ellu ärkab.. See ajalugu, tänapäevani välja, millised olid kunagi need kommipaberid, kuidas saab šokolaad vormidesse/karpidesse.. See on lihtsalt imeline.
Sisse astudes pakuti koheselt kommi mida võis korvist võtta tegelikult nii palju kui hing ihaldas, aga viisakusest ikka üle 3-4 kommi ei võtnud :D
Muuseumi osasse sisenedes anti meil topsidega kuuma šokolaadi... see oli kindlasti tume.. Tegu oli sellise mõrudama šokolaadiga, mitte piima omaga. Kõike ei suutnud küll ära süüa, aga mõned ampsud panid mõnusalt elama ja jahedasse sügisesse sobis see võrratult!
Muuseumisse minnes saime me kiipidega kaardikesed, millele omakorda saime ise kirjakese peale teha ning mis siis hiljem šokolaadile lisati- See oli üliarmas!!
Peale seda liikusime aga ühest uksest sisse, tundus et tegu mingi kohvikuga, kuid seal oli see minu ''õnne hetk''. Ülimalt suur kommipood.. Mul vajus suu lahti ja ma olin nagu väike laps seal, õnneks ei pidanud keegi mind taltsutama hakkama.. See oli ebareaalne!! :)
Lahkuda oli minul küll ülimalt kahju.. Kindlasti tahan mina sinna veel kunagi tagasi minna..

Vaata paradiisi!!!See käik sinna muuseumisse oli tõesõna midagi minu hingele. Soovitan soojalt kõigil seda kohta Läti minnes külastada! :) Varsti juba rohkem reisi teemadel ning üsna pea saan teile juba rääkida rohkem mõndadest uutest tervisetoodetest!! 
-M


Comments

  1. Super-Super ma ütlen kohe😇❤Süda läheb soojaks kohe, kui loen su blogi.💓😇Nüüd on ka tahtmine minna Lätti😆💕. Šoksi isu ka veel tekkis😊🍫.Super-Super blogija oled👍👍

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

JOIK'i imelised või hoopis mitte nii imelised tooted?!?!

Heihei mu kaalikad ja kapsad!

See kord oleme täiesti arvustuse maailmas.. Nagu lubasin, toon teieni arvustuse just JOIK'i toodetest, sest kingijumal õnnistas mind eelmise aasta jõuludel (haha, nii äge on öelda ''eelmise aasta'') just selle firma toodetega..

Kingikottidest leidsin ma 3 erinevat JOIK'i toodet, mis pani mind tohutult üllatama, sest tegu pole sugugi odava firmaga, küll aga kvaliteetsega. Mina isiklikult olen varasemalt nende suur küünalde fänn olnud, kuna tean, et küünlad on eestimaised ning loodussõbralikud. Lemmikud küünlad on kindlasti piparkook ning kuum šokolaad!
See kord oli küünalde asemel aga kehahooldus tooted, millest vaid ühte tegelikult soovisin. Selleks oli JOIK'i huuleõli. Lugesin selle kohta juba varasemalt ühest blogist ja jäi ikka kripeldama hinge küll, et seda oleks mul vaja. Huuled on minul üks nõrgemaid kohti ning suuääres olev lõhe/ketendav nahk on siiani minu probleemiks, KUID ka see on tänu The Body Shop'i toodetele p…

Op'i oli täiesti ilma asjata... Kõhuprobleemide saaga jätkub

Heihei mu kaalikad ja kapsad!
Andeks mulle anda, et pole pikalt bloginud. Seekordne jutt on kaa hoopis muu, kui arvustus ning plaanin ka järgmise postituse kirjutada hoopis muust...
Nagu teate käisin ma nüüd paar kuud tagasi op'il. Arvates, et peale op'i saabub rahulolu ja parem enesetunne- tegelikult mitte.
Algul tundus asi parem, kuid alles veidike aega tagasi sain ma taas meeletute kõhuvalude osaliseks süües täiesti tavalist, igapäevast toitu nagu tavaliselt.
Jah, peale op'i ei suuda mu kõht taluda rasvast toitu, mingil määral muna ning piimatooteid(teatud), kuid õhtusöögis ei olnud mitte ühtegi neist nimetatust.

Minu seedetöö, mikrofloora jne on meeletult paigast ära ja seda olnud juba üle poole aasta ning op sellele kaasa ei aidanud.. Tekib tunne justkui, et op oli täiesti ilma asjata... Tegelikult siiski mitte. Kohe kinldasti oleksid sapikivid mulle tulevikus haiget hakanud tegema(vähem või rohkem), kuid nüüd vastavalt süües ei teki seda probleemi.

Mis mind praegu sii…

Kas HÜPNOOS tõesti ravibki inimesi?

Heihei, mu kaalikad ja kapsad!

Postituste seeriast ''Minu vaimne teekond'' on see nüüd juba kolmas postitus. Eelmises postituses tegin juttu, milline oli meie laager, millised olid minu päevased emotsioonid ning need sai kõik teie poole teele panud. 100% siira tekstina, mis Haanjas kohapeal olles kirja sai pandud.

Eelmises postituses jäi mul mainimata päris mõnigi pisiasi nagu näiteks miks me täiesti kõrist kõik koos karjusime, miks ma mainisin ära vette hüppamise jms. 
Ma ei saa teile ju päris 100% ka kõike ära rääkida, sest ma olen siiani sellisel arvamusel, et inimesed peaksid sellisest laagrist osa saama, vähemalt korra elus!
Ja kui Sa veel mu eelmist postitust lugenud ei ole, siis tee seda kindlasti- muidu on raske arusaada millest täpselt jutt käib! ;) 

See laager muutis minu maailmavaadet ja arusaamu asjadest. Minus pole kunagi varem olnud nii palju sisetundega tegutsemist ja tegemisi ega ka otsekohesust.
Ma päris ausalt kartsin otsekohesust välja näidata varem o…